WordPress – Jak přesměrovat příspěvek nebo stránku

Proč by měl uživatele redakčního systému WordPress potřebovat přesměrování příspěvku nebo přesměrování stránky?

Odpovědět si dokáží zejména ti, kteří jsou aktivnější při tvorbě svých stránek a jen tak se nesmíří s tím co jim jednotlivé šablony nabízí, nebo ti, kteří mění strukturu svých stránek a rádi by zachovali původní URL příspěvků a stránek. Mně k tomuto problému vedla potřeba efektivního využití úvodních slideshow používaných v některých šablonách. Ať už je důvod potřeby jakýkoli, její uspokojení je velmi jednoduché.

Stačí nainstalovat plugin Page Links To. Díky tomuto pluginu lze snadno přesměrovat příspěvek nebo článek přímo při jeho editaci, nebo úpravě. Po nainstalování a aktivaci WP pluginu Page Links To vám přibude v redakčním rozhraní pro editaci příspěvku a článku, pod hlavním polem nový ovládací prvek viz obrázek.

Ovládací prvek Pluginu Page Links To

Ovládací prvek Pluginu Page Links To

Ve výchozím stavu je zatržena možnost Its normal WordPress URL, což v praxi znamená, že stránka si ponechá svou URL adresu. Pokud ovšem zvolíte možnost An alternate URL, bude příspěvek, nebo článek přesměrován na vámi zadanou adresu. Navíc ještě můžete přidat možnost Open this link in a new window, což způsobí, že bude obsah uvedené URL zobrazen v nové záložce internetového prohlížeče.

Příklad praktického využití:
V některých šablonách je použit na úvodní strance (HP) tzv. Featured slider – prohlížeč zvýrazněných příspěvků nebo stránek. Problém je v tom, že je pro tento prohlížeč použit náhledový obrázek příspěvku nebo stránky jehož rozměr je úplně jiný než běžně používaný. Já tento problém řeším právě díky pluginu Page Links To. Samotný příspěvek má normální náhledový obrázek, speciálně pro Featured slider vytvořím rubriku např. slideshow. Pak vytvořím příspěvek speciálně pro slider dám ho do rubriky slideshow a použiji u něj potřebný náhledový obrázek pro slider, tento příspěvek pak přesměruji na původní příspěvek či stránku na kterou má ze slideru odkazovat.
Ukázka využití pluginu Page Links to je na stránkách www.quickly.cz, www.doubleexplosion.cz nebo třeba www.dobramedia.cz

Instalace pluginu Paga Links To je jednoduchá stačí zadat jeho název v instalátoru, nebo si jej stáhnout na adrese: http://wordpress.org/extend/plugins/page-links-to/

Přeji hodně štěstí s tímto šikovným pluginem.


V případě, že vám má rada pomohla, budu vděčný za zpětný odkaz ve tvaru: 
<a href="http://www.quickly.cz/wordpress/" target="_blank">Quickly.cz - WordPress</a>